Kõndimismustrid – jälgi vaagna liikumist

Kõndimine on üks parimaid viise igapäevaselt midagi oma vaagnapõhjalihaste, kehatüve ja üldse terve keha jaoks head teha. Tänases postituses saad lähemalt lugeda kõndimismustri teemal. Täpsemalt vaagnaluu asendi jälgimisest. Kõik ikka selleks, et teadlikumalt vaagnapõhja ja süvalihaste hästi toimimisega tegeleda.

Jälgi vaagna asendit 

Iga kord, kui sa astud, peaks tagumise jala tuharalihas aktiveeruma, et sind ettepoole lükata ja eespool olevad lihased pikenevad pisut. Tihti juhtub, et need lihased on toolil istumise asendiga nii harjunud, et nad ei taha hästi kaasa mängida.

Nii juhtub tihti see, et puusad liiguvad iga sammuga kaasa, eesmised lihased peavad palju tööd tegema ja tuharalihased koormust eriti ei saa.

Proovi järele – tõuse püsti, pane käed puusanukkidele ja kõnni veidi ringi. Jälgi, kas parem puusanukk liigub parema jalaga astudes kaasa ja vasak vasakuga astudes ehk et kas su vaagen pöörab jala poole kaasa.

Kui sa sellist mustrit märkad, siis abi saad järgnevast:

  1. Kõnni lühemate sammudega
  2. Tegele jalalihaste (puusapainutajad, tuharalihased, säärelihased jm) venituste ja tugevdamisega läbi erinevate harjutuste.
  3. Vähenda oluliselt toolil/diivanil istumise aega.
  4. Istu rohkem põrandal, seisa püsti, liigu. Kui keha on toolil istumisest väsinud, on ka see omakorda märguanne, et tuleb liikuda!

Niisiis, jälgi vaagna asendit, et see ei pööraks iga sammuga kaasa ja oleks stabiilsem. Märka oma kõnnimustrit – kas sul on harjumus ettepoole ennast kallutada, kus asub su keha raskuskese, kui palju kasutad tagumist jalga tõukamiseks selle asemel, et esimest jalga tõsta.

Siia juurde lisades soovituse vaikselt jalgu otsemalt kasutada, jõuad õige pea selleni, et iga kord, kui kõndimas käid, saavad su tuharalihased mõnusa koormuse ja eespool olevad puusapainutajalihased kerge venituse.

Võimalusel võiks iga päev vähemalt pool tundi aktiivselt kõndida ja sealjuures mõnda nüanssi jälgides saad sellest palju rohkem kui esialgu arvata oskasid.

Kas proovisid järele? Mida sa avastasid?

Kirjuta mulle kiri@riinaarund.com ja anna teada. Väga põnev oleks sinu avastustest kuulda.

1 thought on “Kõndimismustrid – jälgi vaagna liikumist”

Comments are closed.