Kas su jalad on seistes ja kõndides väljapoole pööratud?

Paljud liikumismustrid algavad jalgadest ja jalalabadest. Kõik on omavahel seotud ja keha on tervik.

Kas oled kunagi märganud, kas su jalad on seistes ja kõndides pigem otse või on need väljapoole pööratud?

Selleks, et tuharalihased paremini aktiveeruda saaksid, jalalabad, pahkluud ja põlved paremas asendis oleksid ja puusad peaksid vähem kompenseerima, tasub pikema aja jooksul hakata tasapisi jalalabasid otsemalt kasutama.

Tuharalihastel on oluline roll ka keha keskosa efektiivselt toimimisele nii raseduse ajal kui sünnitusjärgselt.

See on üks neist mustritest, millega tuleks võimalike probleemide vältimiseks tegeleda aeglaselt ja natukese haaval. Miks mitte hakata uut mustrit kehale tutvustama nt hommikuti ja õhtuti hammaste pesemise ajal. Loo endale esialgu seos mõne muu tegevusega ja hiljem tuleb see ka muudel aegadel meelde.

Väljapoole pööratud jalalabade muster võib pärineda mitmest kohast. Katy Bowman kirjutas näiteks, et see võib olla õpitud harjumus lapsepõlvest kellegi eeskujul.

Sellist jalgade asendit esineb tihti näiteks tantsijatel/võimlejatel. Ei ole harvad olukorrad, kus selline kergelt pardi jalgu meenutav asend tekib raseduse ajal, kui keha raskuskese muutub.

Kui hakkad selle mustriga tegelema, siis jälgi hoolega kaasnevaid muutusi ja kui sul tekib probleeme pahkluudes, põlvedest või puusade, anna kehale rohkem aega harjumiseks.

Samal ajal võiksid rohkem tähelepanu pöörata ka jalalabade lõdvestusele ja treenimisele ning tuharalihastele koormuse andmisega – kükid, väljaasted, jõutõmme jms.

Kui soovid täpsemat infot harjutuste kohta, kirjuta mulle kiri@riinaarund.com või liitu uudiskirjaga.

2 thoughts on “Kas su jalad on seistes ja kõndides väljapoole pööratud?”

Comments are closed.