5 lihtsat soovitust, kuidas “paremini” istuda

Täna jagan sulle 5 soovitust, kuidas igapäevaseid liikumisharjumusi veidi muuta, et istumine su vaagnapõhjale ja keha keskosale liiga ei teeks.

1. Parim asend istumiseks

Parim asend on su järgmine asend. Leia võimalusi asendi muutmiseks. Kujuta ette, et sul on “sipelgad püksis” ja sa ei saa ühtmoodi pikalt olla. Kui tunned istudes kuskil ebamugavustunnet, siis võta seda kui keha märguannet asendi vahetamiseks.

2. Vaagen neutraalseks

Kui istud, siis võimalusel istmikukühmukestel, mitte “sabakondil”. Otsi oma istmikukühmukesed üles ja mine juba istuma paremas asendis, selle asemel, et iga kord istudes korrigeerida. Nii õpetad kehale kohe parema mustri sisse.

3. Istuma minek ja püstitõusmine – väga hea võimalus väikestviisi teadlikuks treeninguks

Hoia selg sirge, vaata ette ja veidi ülespoole, jalad paralleelselt puusade laiuselt vastu maad, hinga sisse ja väljahingamise ajal kalluta ennast pigem puusadest ja mine istuma või tõuse püsti, ära tõmba saba jalge vahele vaid kasuta tuharalihaseid. Ja ära kasuta käsi.

4. Lase istudes kõht pingetest vabaks

Kui vaja, hinga mõned korrad teadlikult kõhuga sisse-välja, et kõhtu lõdvestada. Seejärel jätka rinnakorvi alumise osaga hingamist (360 kraadi hingamine).

5. Riietus ja liikumisvabadus

Märka, milline riietus piirab su liikumist või surub kuskile (pükste või seelikuvärvel, püksirihm, rinnahoidja). Jälgi, mis lisab su kehale ja keha keskosale asjatut lisasurvet. Lisasurve kõhupiirkonnas võib omakorda kaasa tuua või mitte lasta laheneda probleemidel nagu diastaas, vaagnapõhjahäired, alaseljavalud jms.

***

Kui sind huvitab, mida veel enda heaks teha ja kuidas erinevaid vaagnapõhja- ja süvalihaste toimimisega seonduvaid probleeme lahendama hakata või ennast lihtsalt igapäevaselt paremini tunda, vaata järgmiste toimuvate koolituste infot siit või liitu uudiskirjaga, et saaksid info otse meilile.

1 thought on “5 lihtsat soovitust, kuidas “paremini” istuda”

Comments are closed.